Staré Město - Zjednodušená verze stránek

Novinky - Sbírka potravinové a humanitární pomoci v Šumperku

Sbírka potravinové a humanitární pomoci v Šumperku 1

Město Šumperk vyhlašuje sbírku potravinové a humanitární pomoci pro občany Ukrajiny, kteří utekli před válkou na naše území, a sbírku materiální pomoci, která poputuje přímo na Ukrajinu...

Město Šumperk vyhlašuje sbírku potravinové a humanitární pomoci pro občany Ukrajiny, kteří utekli před válkou na naše území, a sbírku materiální pomoci, která poputuje přímo na Ukrajinu.

Věci do sbírky jsou PŘIJÍMÁNY a také VYDÁVÁNY na parkovišti za městskou úřadovnou v Jesenické ulici do odvolání vždy v sobotu od 9.00 do 12.00, v pondělí (s výjimkou Velikonoc) a ve středu od 13.00 do 17.00 hodin.

Lidé mohou přinášet například: elektrocentrály, svítilny a baterie, spací pytle, karimatky, termodeky, deky, přikrývky, lékárničky, záchranářské batohy, obvazový materiál, gumové rukavice, pulzní oxymetry, monitory, notebooky, tiskárny, projektory, flash disky, nabité power banky a další.

Pro uprchlíky na našem území budeme potřebovat například trvanlivé potraviny a hotová jídla určená k dlouhodobému skladování, spodní prádlo, dětské výživy, sušené mléko, drogistické zboží denní spotřeby, prostředky k dámské hygieně, čistící a prací prostředky, dětská hygiena, jednorázové pleny, dětské vlhčené ubrousky, školní a výtvarné potřeby.

V případě potravin a zdravotního vybavení či materiálu je nutný originální obal.  Elektrovybavení musí být buď nové nebo v bezvadném technickém stavu s elektro revizí. Přijímáno bude pouze zboží před vypršením data expirace! V případě použitého zboží budou přijímány pouze věci neopotřebené, funkční a čisté.

Prosíme občany, aby přinášeli pouze materiální pomoc uvedenou na přiložených seznamech. Děkujeme, že pomáháte Ukrajině!

Pro dotazy a nabídky pomoci občanů města Šumperka je k dispozici e-mail: pomoc.ukrajina@sumperk.cz.

Datum vložení: 17. 3. 2022 7:26
Datum poslední aktualizace: 17. 3. 2022 7:28