rozšířené vyhledávání ...

Počasí dnes:

22. 6. 2018

oblacnosde

Bude polojasno až oblačno, místy přeháňky. Denní teploty 14 až 18°C. Noční teploty 10 až 6°C.

TIC

bilestopy

Jeseníky

Olomoucký kraj

www.ok-tourism.cz Turistický informační portál Olomouckého kraje

ROP

euroregion

mas horní pomoraví

CESTA ZA KRÁLEM TROLLŮ

Rodinná fantasy pohádka, 104 minut. Vstupné 50,- Kč.

Datum konání: 9. 6. 2018 začátek od 16:00

Místo konání: Kino Sněžník, Hanušovická 57, 78832 Staré Město

Typ akce: kino-film

Organizátor: Město Staré Město

Espen je nejmladší ze tří synů chudého farmáře. Doma jej používají jako rodinného otloukánka, který není schopný žádné užitečné práce a jen chodí po lesích s hlavou v oblacích a chytá lelky. Jeho jediným úkolem, který mu doma svěřili, je udržovat v kamnech oheň, aby nevyhasl. A je asi jen náhodou, že právě on v lese potkal princeznu Kristin, která je právě na útěku ze svého rodného hradu. Kristin je pořádně tvrdohlavá, nevěří na staré báchorky o Králi trollů, který má zálusk na princezny, a hlavně si ani náhodou nechce vzít namyšleného prince Frederika, kterého jí vybral otec. Den před svými osmnáctými narozeninami tedy dává přednost cestě do neznáma. Bohužel nedlouho po setkání s Espenem zjistí, že ty povídačky o trollech jsou pravdivé. Mezitím se nic netušícímu Espenovi podaří další malér. Nedokáže ohlídat ani uhlíky v kamnech a díky své roztržitosti podpálí celou chalupu. A tak když král vyhlásí pátrání po neposlušné dceři a slíbí její ruku a půl království tomu, kdo jí najde, bratři neváhají a vyrážejí na výpravu. Ti starší, aby pro rodinu získali novou střechu nad hlavou a ten nejmladší by rád ještě i tu její ruku. Z jejich cesty se záhy stane velké dobrodružství, na kterém potkají spoustu příšer, magie i kouzelných míst. A na konci pak čeká hrozivý a nepřemožitelný Král trollů.

Vytvořeno: 4. 6. 2018
Poslední aktualizace: 4. 6. 2018 11:32