oficiální stránky města pod Králickým Sněžníkem 

Dnes je

Datum: 21. 01. 2018
Svátek má: Běla
Nejbližší akce

Počasí

Aktuální teplota
(21. 1. 2018 13:44)
-0.8 °C

Vlhkost
69%

Detailní informace a statistiky o počasí

Vybíráme z galerie

Počet návštěv:

 „Vítejte a bavte se“ - terénní hry tzv. „Questy“

   Questy vznikly rámci společných setkání zástupců partnerských měst Staré Město (ČR) a Stronie Slaskie (Polsko).  Jedná se o nový turistický produkt – tématické stezky, které zábavnou formou představují zajímavosti obou partnerských regionů. Společně jsme také vydali propagační materiály – informační letáčky k tématickým stezkám.

Tento projekt probíhal pod společným názvem „Aktivita zrozená z přírody“.

   „Vítej ve Starém Městě milý turisto, právě jsi přišel na místo, kde dávná historie rodiny Buhlů, provede tě městečkem nahoru a dolů..."

   Těmito slovy začíná tématická stezka „Po stopách Hermanna Buhla ve Starém Městě“. Tématický okruh, který trvá přibližně 50 minut, Vás zajímavým, veršovaným způsobem seznamuje s historickými zajímavostmi Starého Města. Quest je určen všem, kteří se rádi baví a poznávají nové věci. V průběhu questu hledáte odpovědi na různé otázky, které Vás na konci přivedou k cíli a výsledné tajence.

   V našem partnerském městě Stronie Slaskie můžete projít hned 3 tématické stezky: „Zapomenutá trať aneb železniční zajímavosti z města Stronie Slaskie“, Skalní dobrodružství v Kletně anebo  quest „Po stopách pražského mincmistra v Boleslawowě“.

   Obě území dnes dělí společná hranice – Kladské sedlo. Dnes si možná již málokdo uvědomí, že Kladsko až do 18. stol. patřilo mezi Země koruny české. Možná o to zajímavější je důvod si tyto stezky procházet.

   Průvodce Questy si můžetestáhnout prostřednictvím následujících odkazů ve formátu pdf, k dispozici jsou i v Turistickém informačním centru Staré Město.

Po stopách Hermanna Buhla ve Starém Městě

Zapomenutá trať, aneb železniční zajímavosti z města Stronie Slaskie

Po stopách pražského mincmistra v Boleslawowě

Skalní dobrodružství v Kletně

 

Aktivita zrozená z přírody – rozvoj a propagace turistických produktů v regionu Králického Sněžníku. Projekt je spolufinancován z prostředků Evropského fondu pro regionální rozvoj v rámci Operačního programu přeshraniční spolupráce Česká republika - Polská republika 2007-2013 a ze státního rozpočtu prostřednictvím Euroregionu Glacensis. Překračujeme hranice.

Jste zde: Úvod > „Vítejte a bavte se“ - terénní hry tzv. „Questy“

 
 

Často hledáte

 

© Město Staré Město 2011   |   Tvorba webových stránek Užitečnýweb.cz   |   prohlášení o přístupnosti   |   webmaster